Lepj meg!

Çin Otomotiv Devi BAIC, Artık Dizel ve Benzinli Araç Üretmeyecek

2017-12-12 13,509 Dailymotion

Çin'in elektrikli araba pazarı için geliştirdiği devlet politikasının ardından BAIC üç yıl içerisinde hibrid de dahil olmak üzere tüm dizel ve benzinli üretimini, 2025 yılında da satışını durduracak.

Fosil yakıtlı otomobil üretimini adım adım elektrikli arabalara kaydıran dünya markaları arasına Uzak Doğu'dan bir yenisi eklendi. Çin'in otomotiv devlerinden olan BAIC, yerel medyadaki haberlere göre 2025 yılı itibarıyla tüm fosil yakıtlı ve hibrid araç pazarından tamamen çıkacak.

2025'TE TAMAMEN SON VERECEK

BAIC Group Başkanı Xu Heyi, yaptığı açıklamada geleneksel fosil yakıtlı araçların üretimine 2020 senesinde son vermeyi, 2025 yılında ise elektrikli olmayan kategorilerdeki tüm satışları durdurmaya karar verdiklerini açıkladı.

Kararın arkasında Pekin hükümetinin 2040 yılında tüm dizel ve benzinli arabaları ülke genelinde yasaklama planının da etkili olduğu belirtiliyor. Haber

http://haberler.com/cin-otomotiv-devi-baic-artik-dizel-ve-benzinli-10339121-haberi/

Nézd meg kedvenc zenéidet vagy videóidat a music444 oldal segítségével! Az oldal 3 ismert oldalon keres videót így egy helyen szinte bármit megtalálhatsz.

Fentebb látható videó címe: Çin Otomotiv Devi BAIC, Artık Dizel ve Benzinli Araç ÜretmeyecekA videókat szerverünk nem tárolja így a Çin Otomotiv Devi BAIC, Artık Dizel ve Benzinli Araç Üretmeyecek videót sem tároljuk szerverünkön. A letöltés funkciót igénybe véve sem szerverünkrôl tölti le a videót vagy zenét, hanem a videokiszolgáló szerverére irányítjuk át.