Lepj meg!

Rodriquez ile Kerry'nin ortak basın toplantısında ilk zıtlaşma

2015-07-21 2 Dailymotion

Amerika Birleşik Devletleri ve Küba ilişkileri normalleştirme süreci içerisinde karşılıklı büyükelçiliklerini açarak tarihi bir adım attı.

54 yıldan bu yana kopuk olan ilişkiler böylelikle resmi olarak normalleşti. Washington’da düzenlenen törende Küba bayrağı belirlenen yaklaşık 100 yaşındaki büyükelçilik binasının bahçesinde göndere çekildi. Tören sonrası Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriquez Amerikalı mevkidaşı John Kerry ile bir araya gelerek bir basın toplantısı düzenledi.

Rodriques, “Bu gün yaşadığımız tarihi olaylar ancak insanlarımıza büyük zararlar veren ekonomik, ticari ve finansal ablukanın kaldırılması, işgal altındaki Guantanamo’nun geri verilmesi ve Küba’nın toprak bütünlüğüne saygı duyulmasıyla anlam bulabilir.” derken Kerry böyle bir gündemleri olmadığını kaydetti:

“Şu anda, bizim açımızdan deniz üssüyle ilgili mevcut kira anlaşmasının yada diğer düzenlemelere dönük herhangi bir tartışma veya niyet yok. Ancak Küba’nın bununla ilgili güçlü hisleri olduğunu biliyor

Nézd meg kedvenc zenéidet vagy videóidat a music444 oldal segítségével! Az oldal 3 ismert oldalon keres videót így egy helyen szinte bármit megtalálhatsz.

Fentebb látható videó címe: Rodriquez ile Kerry'nin ortak basın toplantısında ilk zıtlaşmaA videókat szerverünk nem tárolja így a Rodriquez ile Kerry'nin ortak basın toplantısında ilk zıtlaşma videót sem tároljuk szerverünkön. A letöltés funkciót igénybe véve sem szerverünkrôl tölti le a videót vagy zenét, hanem a videokiszolgáló szerverére irányítjuk át.